Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie Foto: PAP/Jakub Kamiński

Brygada Mazowiecka: Marsz dla Życia i Rodziny

10 czerwca 2018 roku. Piękny niedzielny czerwcowy dzień. Tysiące rodzin zebrało się na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, aby wziąć udział w Marszu dla Życia i Rodziny, marszu organizowanym już po raz kolejny przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Organizowane od kilkunastu już lat marsze to okazja do pokazania w przestrzeni publicznej przywiązania do wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny. Jak podkreślali organizatorzy marsz był całkowicie apolityczny, apartyjny i miał mieć jedynie wymiar pozytywny, żeby nie było na nim krzyku, złych emocji.

 

– Przede wszystkim chcemy pokazywać piękno życia małżeńskiego, rodzinnego, budowania rodziny na małżeństwie kobiety i mężczyzny – mówił Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Życia i Rodziny.

 

Około południa kolorowy tłum rodzin z dziećmi wyruszył z Placu Trzech Krzyży. W tym roku, jako że rok mamy szczególny, 100 lecia odzyskania Niepodległości, rozwinięta została 100-metrowa biało-czerwona flaga i uczestnicy marszu spontanicznie dołączali się, aby dumnie nieść ją między sobą. Było wesoło, kolorowo, powiewały na wietrze flagi, fruwały balony, wiatraczki. Wszędzie rozbrzmiewały wesołe rozmowy i dziecięcy śmiech.

Ten barwny korowód przeszedł przez Rondo de Gaulla, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem aż do Kościoła Wizytek, gdzie nastąpiło zakończenie marszu. Przed ostatecznym zakończeniem były oczywiście podziękowania dla wszystkich, wystąpił też zespół z pokazem szkockich tańców i melodii.

W trakcie całego marszu odbywała się kwesta na Dom Samotnej Matki w Chyliczkach pod hasłem „Słoiczek dla Chyliczek”.

My Brygada Mazowiecka Obozu Narodowo-Radykalnego wspólnie z kolegami z Młodzieży Wszechpolskiej pomagaliśmy organizatorom w sprawach porządkowych – stanowiliśmy Straż Marszu Dla Życia i Rodziny. W tym przypadku była to jedynie pomoc informacyjno-porządkowa, ponieważ obyło się szczęśliwie bez incydentów ze strony ewentualnych przeciwników tego wydarzenia (widocznie odsypiali swoją paradę zepsucia z poprzedniego dnia).

 

CZOŁEM WIELKIEJ KATOLICKIEJ POLSCE!!!

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij