Kałków-Godów: XXIV Pielgrzymka Narodowych Sił Zbrojnych

24 czerwca w Sanktuarium Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie już po raz 24 miała miejsce Pielgrzymka Narodowych Sił Zbrojnych.

Wzięli w niej udział liczni przedstawiciele środowiska narodowego z całej Polski. Nie zabrakło kombatantów, m.in. mjr. Stanisława Turskiego, por. Henryka Atemborskiego, kpt. Bogdana Eubicha, czy por. Juliusza Opla.

W pielgrzymce uczestniczyła kilkudziesięcioosobowa grupa działaczy ONR. Tak, jak w roku ubiegłym postanowiliśmy przed głównymi uroczystościami zorganizować przemarsz. Rozpoczął się on przy kapliczce w pobliskim Stykowie. Na początku odmówiliśmy modlitwę NSZ i odśpiewaliśmy ,,Hymn Młodych”. Po około godzinie, mimo ulewnego deszczu, z okrzykami na ustach dotarliśmy do sanktuarium.

Tam miała miejsce zbiórka pocztów sztandarowych. Punktualnie o 12 rozpoczęła się Msza Święta. Po niej odbyło się wręczenie odznaczeń niektórym kombatantom.

Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali do miejscowej Golgoty, gdzie w kaplicy Narodowych Sił Zbrojnych miało miejsce zakończenie pielgrzymki.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij