Warszawa: Turniej „Warszawa Walcząca”

Zbliża się wielkimi krokami niezwykle ważne wydarzenie – 1 sierpnia 2018 roku, 74. rocznica Powstania Warszawskiego. Z tej okazji Brygada Mazowiecka Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizowała po raz pierwszy, ale mamy nadzieję nie ostatni, piłkarski Turniej Powstania Warszawskiego pod hasłem „Warszawa Walcząca”.


Do turnieju zgłosiło się 20 amatorskich drużyn piłkarskich. Na kilka dni przed turniejem odbyło się losowanie drużyn z podziałem na grupy. Losowanie było transmitowane na żywo przez Media Narodowe. Michał Jelonek, rzecznik prasowy ONR i zarazem jeden z głównych organizatorów tej imprezy, sprawnie przeprowadził losowanie – wszystkie drużyny zostały podzielone na 4 grupy po pięć drużyn w jednej grupie. Warto dodać, że ONR również zaznaczył swój czynny udział w tym turnieju. Drużyna o nazwie „Zgrupowanie Chrobry II” to nasi dzielni koledzy z Brygady Łódzkiej. Mieliśmy także swoich przedstawicieli w „Batalionie Parasol”.


W sobotę już od wczesnych godzin porannych na warszawskim Wawrze, gdzie na stadionie Syrenka II miał odbyć się turniej, zaczęły się zbierać pierwsze wylosowane drużyny. O godzinie 10 zgodnie z zapowiedziami rozpoczęliśmy turniej. Mecze odbywały się w systemie „każdy z każdym w grupie”, każdy mecz trwał 10 minut. Spotkania były sędziowane przez profesjonalnego sędziego piłkarskiego, jednym słowem wszystko, jak na wielki turniej przystało.


Emocje już w fazie grupowej sięgały zenitu. Gracze dawali z siebie wszystko, ale oczywiście zgodnie z zasadami fair play. Mieliśmy też stanowisko komentatorskie i nasz komentator, Damian Kita, niczym Szpakowski sprawnie prowadził konferansjerkę. Ogromne było zainteresowanie kibiców nie tylko tych, którzy przyjechali jako wsparcie dla uczestników turnieju poszczególnych drużyn. Doping, race, petardy niczym na meczu Ekstraklasy.


Wszystkie drużyny miały zapewnione napoje, jak również batony energetyczne. Było to niezbędne, ponieważ cały turniej odbywał się w ekstremalnych warunkach pogodowych przy ponad 30-stopniowym upale.


Dzięki dobrej organizacji walka w grupach została przeprowadzona bardzo sprawnie. Wyłoniono ośmiu ćwierćfinalistów. Nasi przedstawiciele „Zgrupowanie Chrobry II” niestety odpadli w fazie grupowej, ale dziękujemy im za zaangażowanie, determinację i walkę do samego końca. Za to do fazy pucharowej zakwalifikowali się razem z drużyną nasi koledzy z Batalionu Parasol.


Około godziny 20 najlepsza ósemka rozpoczęła ćwierćfinałową rywalizację. Jesteśmy dumni, ponieważ Batalion Parasol, po serii rzutów karnych, zakwalifikował się do najlepszej czwórki Turnieju. W półfinale Batalion Parasol grał z późniejszym triumfatorem rozgrywek, Zgrupowaniem Kampinos. Mecz zakończył się wynikiem 1:4. W meczu o 3. miejsce doszło do, można powiedzieć, bratobójczego spotkania z ekipą Ruchu Narodowego, czyli Grupą Koło. Wynik? Po meczu walki i biegania 2:0 dla kolegów z Ruchu Narodowego. Dojście do półfinału to wielki sukces i jednocześnie dobry prognostyk na przyszłość, bo sądzimy, że I Turniej Powstania Warszawskiego „Warszawa Walcząca” stanie się imprezą cykliczną, a my będziemy mieli godnych przedstawicieli. Ostatecznie w Turnieju 1. miejsce zajęło Zgrupowanie Kampinos, z którego został wyłoniony także najlepszy strzelec turnieju Wojtek Wocial – 17 bramek. 2. miejsce – Batalion Zaremba-Piorun.


Po turnieju, już w późnych godzinach wieczornych, zostały rozdane nagrody dla najlepszego strzelca, najbardziej wartościowego piłkarza i najlepszego bramkarza. Zdecydowany prym wiódł zawodnik Zgrupowania Kampinos ww. Wojtek Wocial, który otrzymał dwie nagrody. Na oficjalne wręczenie głównych nagród zwycięzcy będą musieli niestety poczekać do 1 sierpnia. Na ten dzień zaplanowane jest uroczyste wręczenie pucharów.


Podsumowując, organizację tegorocznego Turnieju możemy uznać za wielki sukces i już czekamy na przyszłoroczny.


Czołem Wielkiej Polsce!!!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij