Piotrków Trybunalski: Upamiętnienie ofiar Trynkiewicza

29 lipca jest to dość bolesny dzień w historii Piotrkowa Trybunalskiego, tego dnia 1988 roku w lesie niedaleko Piotrkowa znaleziono nadpalone ciała 3 chłopców.

Zostali oni w bestialski sposób zamordowani przez tak zwanego Szatana z Piotrkowa, Mariusza Trynkiewicza. Urodził się on 10 kwietnia 1962 r. w Piotrkowie Trybunalskim i był pedagogiem w szkole podstawowej nr 11. Cierpiał na syndrom jedynaka, zawsze chciał mieć braciszka, co przerodziło się w późniejszym okresie w obsesje. Jedna z jego ofiar została zgwałcona i uduszona, pozostałe dzieci były maltretowane. Podczas procesu przyznał się do wszystkiego, co mu zarzucono i został skazany na karę śmieci. Jednak objęła go amnestia i wyrok został zmieniony na 25 lat pozbawienia wolności.

Podczas odsiadki mówił dalej, że jeżeli wyjdzie na wolność, dalej będzie robił to, co robił. Obecnie miejsce jego pobytu nie jest podane do opinii publicznej.

W rocznicę tych tragicznych wydarzeń Piotrkowski oddział Obozu Narodowo-Radykalnego posprzątał i zapalił symboliczny znicz na nagrobku, który znajduje się w miejscu znalezienia ciał. W obecnych czasach kiedy na takich zwyrodnialców jest przymrużone oko, trzeba przypominać o tym, co miało miejsce nie tak dawno, gdyż minęło tylko 30 lat.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij