Poznań: Solidarni z węgierskimi nacjonalistami

Pod koniec lipca poznańscy ONR-owcy udali się pod węgierski konsulat, gdzie manifestowali swoją solidarność z działaczami bratniej, węgierskiej organizacji – HVIM.

Przypomnienie czego dotyczy sytuacja kolegów z HVIM:
Narodowi radykałowie zostali skazani na 5 lat za domniemane planowanie ataków terrorystycznych. Oskarżono o to Beke Istvána oraz Szőcs Zoltána, liderów organizacji Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom. Należy podkreślić, że cała sprawa naruszyła standardy prawne będące podstawą naszej cywilizacji i relacje dobrosąsiedzkie. Trzeba także wspomnieć, że sąd pierwszej instancji uniewinnił Beke Istvána oraz Szőcs Zoltána, a jedynym argumentem do wydania wyroku drugiej instancji było posiadanie przez oskarżonych zabawek ASG.
Należy zaznaczyć, że działacze zostawili swoje żony i dzieci, a także swoją społeczność, której są podporą. Dlatego w duchu braterstwa europejskiego prosimy, aby Pan zainterweniował w tej sprawie i wstawił się za obywatelami Rumunii pochodzenia węgierskiego, tak by nie stawiać niepotrzebnych waśni między narodami.

Po wizycie pod konsulatem okolicznościowe płótno trafia na jeden z poznańskich wiaduktów.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij