Piotrków Trybunalski: Rocznica urodzin Romana Dmowskiego

9 sierpnia 1864 roku w Kamionku urodził się mąż stanu, współzałożyciel Narodowej Demokracji i główny ideolog polskiego nacjonalizmu, Roman Dmowski.

Nie pochodził on z bogatej rodziny, a jednak zapisał się na kartach historii jako wybitny polityk i publicysta polityczny, który reprezentował Polskę na konferencji paryskiej w 1919r. i był sygnatariuszem traktatu pokojowego w Wersalu.

Z okazji urodzin Romana Dmowskiego piotrkowski oddział Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizował wystawę w centrum miasta poświęconą mężowi stanu, znajdowały się na niej zdjęcia z cytatami, które najbardziej powinny zapaść w pamięć wszystkich Polaków.

Ten wielki człowiek powinien być wzorem do naśladowania nas wszystkich, tym bardziej w obecnych czasach, gdy umierają podstawowe rodzinne wartości, w których politycy z zachodu opluwają naszą flagę i godło, kiedy to nawet nasi rodacy mówią o Polsce, jak o jednym wielkim śmietniku, a ludzi, którzy starają się kultywować ideę stworzoną przez Romana Dmowskiego nazywa się faszystami czy nazistami.

Na szczęście wystawą zaciekawiło się sporo osób, a reakcje były pozytywne. Podczas wystawy działacze rozdawali ulotki poświęcone życiorysowi Romana Dmowskiego, które także cieszyły się pozytywną reakcją mieszkańców miasta.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij