Ceny Paliw Dobijają – ogólnopolska akcja ONR „Paliwo 500-„

Ceny Paliw Dobijają – „Paliwo 500-”

W ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami sukcesywnych podwyżek cen wielu ważnych, dla każdego z nas, produktów. Od zeszłego roku środki, jakie każdy Polak przeznacza na paliwo, wzrosły o ponad 1 zł na każdym litrze.

W swoich szeregach skupiamy przekrój całego społeczeństwa, więc na tej podstawie możemy łatwo dowiedzieć się, jakie problemy mają zwykli Polacy.

Jako organizacja społeczna, dla której ważnym elementem działalności jest narodowy solidaryzm, nie mogliśmy dłużej bezczynnie przyglądać się rosnącym cenom paliwa.

Przez cały ostatni weekend nasi działacze na terenie wielu polskich miast rozdawali ulotki traktujące o problemie dokładania przez rząd nowych podatków na paliwo, co skutkuje podwyżkami cen. Do tej pory byliśmy obecni na ulicach Krakowa, Łodzi, Katowic, Bielska-Białej, Opola, Lublina, Śremu, Międzychodu, Bydgoszczy, Szczecina oraz Białegostoku. Wkrótce odwiedzimy inne miasta!

Nasze wyliczenie jasno pokazują, że polska pensja pozwala na zakup najmniejszej ilości litrów paliwa w całej Europie. Odczuwalnie więc, w porównaniu do zarobków, mamy najdroższe paliwo na Starym Kontynencie.

Jako ONR sprzeciwiamy się temu procederowi i chcemy tą akcją uświadomić Polaków, że rząd Prawa i Sprawiedliwości swoim postępowaniem dąży do zubożania polskiego społeczeństwa.

Przypominamy, że jeszcze w 2011 r. Jarosław Kaczyński twierdził, że gdyby miał okazję, to zlikwidowałby akcyzę na paliwo, teraz gdy PiS ma taką okazję, to działa przeciwnie – podnosi podatki.

 

 

 

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij