Brygada Łódzka: Pielgrzymka na Jasną Górę

1 września w rocznicę wybuchu II Wojny Światowej członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego Brygady Łódzkiej pojechali na Jasną Górę, aby zawierzyć się Matce Bożej.

Drogę rozpoczęła wspólna modlitwa, aby oddać pielgrzymów w opiekę i nadać temu wydarzeniu wyjątkowe uduchowienie. Podróż przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze, a czas urozmaiciła konferencja.

Kiedy dojechali na Jasną Górę, udali się przed obraz Matki Bożej, aby uczestniczyć we Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu. Eucharystię sprawował ksiądz Michał Misiak. Kulminacyjnym momentem było oddanie siebie i swojego życia Maryi poprzez Akt Zawierzenia.

O godzinie 12 w auli Kordeckiego wszyscy wspólnie zmówili modlitwę Anioł Pański  w intencji Ojczyzny oraz odśpiewali Hymn Polski. Członkowie ONR dodatkowo odmówili Modlitwę Narodowych Sił Zbrojnych.

Nie zabrakło zwiedzania okolic Częstochowy. Odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, gdzie ojciec Paulin opowiedział historię miejsca i cudów jakie tam się wydarzyły. Następnie podążając Szlakiem Orlich Gniazd udali się na ruiny zamku w Mirowie.

Przed powrotem członkowie Brygady Łódzkiej uczcili pamięć o bohaterach II Wojny Światowej, którzy oddali życie za Ojczyznę.Po dniu pełnym pobożnego skupienia oraz uczucia bliskości z Maryją, pielgrzymi udali się do autokaru i odjechali do Łodzi. Na sam koniec odśpiewali Apel Jasnogórski i rozeszli się do domów.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij