Brygada Dolnośląska: Msza Święta w intencji Narodu Polskiego oraz prelekcja pt. ,,Miejsce Boga w Narodzie”

Brygada Dolnośląska ONR w dniu 29 września br. odwiedziła Legnicę. Działacze Obozu Narodowo-Radykalnego wzięli udział w Ofierze Mszy Świętej w intencji Narodu Polskiego, by wiernie trwał przy Bogu i Kościele.

Msza sprawowana była w Sanktuarium św. Jacka w Legnicy, gdzie miał miejsce Cud Eucharystyczny. Następnie po Eucharystii kolega Paweł Luberacki prowadził prelekcję pt. „Miejsce Boga w Narodzie”. Udział w konferencji wzięli członkowie i sympatycy ONR-u oraz legniccy działacze patriotyczni i narodowi.

Goście usłyszeli o historii rozwoju polskiej idei narodowej, swymi początkami sięgającej głęboko w przeszłość, bo aż do drugiej połowy XIII wieku. Wywód na temat rozwoju narodowego poglądu na świat zwieńczony został zacytowaniem najnowszej Deklaracji Ideowej ONR-u mówiącej w swym pierwszym punkcie o zbawieniu w Bogu jako ostatecznym celu człowieka. Przytoczony punkt Deklaracji spotkał się z pozytywnym przyjęciem przez słuchaczy, podobnie jak narodowo-radykalna definicja narodu.

Po wygłoszonej konferencji rozpoczęły się pytania zarówno dotyczące treści zaprezentowanej przez prelegenta, a także o narodowo-radykalne spojrzenie na różne kwestie życia publicznego w Polsce. Intensywność pytań, podobnie jak ich treści pokazały nam zainteresowanie, jakie wywołać może nasza Idea.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij