Warszawa: W obronie życia i przeciwko proaborcyjnej demonstracji

Obrona życia nienarodzonych dzieci jest jednym z najważniejszych zadań ONR. Dlatego nie mogło nas zabraknąć na kontrmanifestacji wobec marszu z okazji tzw. Dnia Bezpiecznej Aborcji, który 30 września przeszedł ulicami Warszawy.

W niedzielne popołudnie zebraliśmy się przy rondzie Dmowskiego. Tam miała miejsce modlitwa różańcowa w intencji obrony życia i przebłagania za grzech aborcji zorganizowana przez Krucjatę Młodych. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób. Obecni byli duchowni – ks. Konstantyn Najmowicz, ks. Roman Kneblewski i ks. Stanisław Małkowski.

Podczas, gdy zwolennicy zabijania nienarodzonych dzieci zaczęli się gromadzić przy rondzie, my udaliśmy się na miejsce kontrmanifestacji organizowanej przez środowiska pro-life. Odbyła się ona przy końcu Mostu Poniatowskiego od strony Pragi. Ustawiliśmy się tam pod banerami pokazującymi skutki aborcji i wraz z działaczami pro-life, Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego oczekiwaliśmy na nadejście marszu.

Po pewnym czasie aborcjoniści dali o sobie znać odpalonymi racami. Po chwili dotarła do nas wiadomość, że ich demonstracja została rozwiązana właśnie ze względu na używanie pirotechniki. Później jednak organizatorzy poinformowali, że sami zakończyli marsz. Część jego uczestników przeszła jednak w naszą stronę. Gdy znaleźli się obok nas, przywitaliśmy ich hasłami takimi jak: ,,Feministki to nazistki”, ,,Chcemy Polski bez aborcji”, ,,Warszawa wolna od aborcji”, czy ,,Wielka Polska Katolicka”. Lewacy przez chwilę próbowali odpowiedzieć swoimi pyskówkami, po czym się rozeszli.

Ochrona życia nienarodzonych to obowiązek każdego narodowca i katolika. Dlatego dalej będziemy protestować przeciwko publicznej promocji uśmiercania dzieci.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij