Warszawa: Różaniec w intencji ochrony życia

14 października pod Szpitalem Bielańskim w Warszawie odbył się kolejny różaniec wynagradzający za dokonane w tej placówce morderstwa na nienarodzonych.

Modlitwa została zorganizowana przez warszawskie koło Rycerstwa Niepokalanej i Fundację Pro- Prawo do Życia oraz prowadzona przez księży z Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X. W wydarzeniu wzięli udział działacze Brygady Mazowieckiej ONR.

Z informacji udostępnionych Fundacji Pro przez szpital wynika, że od 2008 roku aborcję wykonano 800 razy. W roku 2016 – 115, z czego u 110 nienarodzonych dzieci podejrzewano chorobę – u 52 z nich był to zespół Downa, u 3 – zespół Turnera. Są to choroby genetyczne, ale nie uniemożliwiają normalnego funkcjonowania w społeczeństwie, dlatego powoływanie się na jeden z trzech powodów, w których aborcja jest legalna –  w przypadku „ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu” jest rażącym nadużyciem, nie mówiąc już o tym, że każde życie, jakąkolwiek chorobą byłoby dotknięte, jest darem Bożym.

 

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij