Lublin: Parada Równości w Lublinie

13 października 2018 roku środowiska lewicowe jako „Tęczowy Lublin” zorganizowały pierwszy Marsz Równości w Lublinie.

Początkowe doniesienia o planach kolorowych aktywistów pojawiły się już kilka miesięcy temu. Od samego początku mieszkańcy Lublina jasno dali do zrozumienia, że nie życzą sobie aby tego typu wydarzenie odbywało się u nich w mieście.

Po oficjalnym ogłoszeniu terminu parady, środowiska narodowe robiły wszystko aby jak najbardziej utrudnić a nawet uniemożliwić ten przemarsz.

Kilka dni po organizatorach parady równości, Obóz Narodowo – Radykalny zarejestrował swoje zgromadzenie. Jako organizatorzy jedynej oficjalnej kontry, mieliśmy wątpliwą przyjemność uczestniczyć w spotkaniach mediacyjnych z „Tęczowym Lublinem”.

Po jednym z takich spotkań, na którym po raz kolejny organizatorzy obu zgromadzeń nie doszli do porozumienia, prezydent Lublina – Krzysztof Żuk zdecydował się zakazać obu manifestacji.

Sprawa trafiła do sądu okręgowego, gdyż zarówno ONR jak i organizatorzy marszu równości zdecydowali się odwołać od decyzji prezydenta miasta. W pierwszej instancji sąd podtrzymał zakaz Krzysztofa Żuka.

Sąd apelacyjny, do którego zastało złożone zażalenie przez obie strony, zdecydował, że 13 października zgromadzenie będą mogły odbyć się legalnie.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij