Bielsko-Biała: Zjazd Brygady Górnośląskiej

20 października br., odbył się Zjazd Brygady Górnośląskiej ONR. Tym razem działaczy gościł oddział z Bielska-Białej.
Spotkanie rozpoczęło się Modlitwą Narodowych Sił Zbrojnych. Następnie ogłoszono wyniki egzaminów, które odbyły się przed Zjazdem. Brygada Górnośląska przyjęła kolejnych pełnoprawnych członków.

Po wprowadzeniu głos zabrała Kol. Adrianna Gąsiorek z Zarządu Głównego ONR, która przedstawiła działaczom najważniejsze kwestie związane z działalnością ogólnopolską.
W dalszej kolejności Zjazd poprowadził Koordynator Brygady Kol. Artur Noculak. Zaprezentował wszystkim, jakie wyzwania stoją przed działaczami. Szczególnie skupił się na zbliżającym się Marszu Niepodległości. Jak co roku działacze z Górnego Śląska zasilą szeregi Straży Marszu, aby umożliwić spokojne przejście ulicami Warszawy.

Działacze przedstawili również swoje wnioski dotyczące spraw organizacyjnych Brygady. Koordynatorzy Oddziałów Katowice, Bielsko-Biała i Częstochowa zaprezentowali listę ostatnich akcji m.in. sprzątanie grobów poległych żołnierzy, wizyta w muzeum Auschwitz-Birkenau związana z rocznicą śmierci Jana Mosdorfa, uczestnictwo w pikiecie Pro-Life, czy kontra do katowickiego marszu dewiantów.
Ogłoszono także przyszłe zmiany kadrowe i kolejny Zjazd Brygady.

Po części oficjalnej działacze mieli okazję do integracji przy wspólnym posiłku. Nie zabrakło również miłego akcentu, jakim było złożenie bukietu kwiatów i życzeń urodzinowych.
Takie chwile sprawiają, że działacze ONR-u są nie tylko kolegami organizacyjnymi, ale często drugą rodziną.

CWP!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij