Łódź: Szkolenie Straży Marszu Niepodległości

Łódzki Pluton Straży Marszu Niepodległości przygotowuje się przed 11 listopada.
20 października ponad 40 osób przyjechało do Łodzi z różnych stron kraju przedstawiciele ONR, MW oraz innych środowisk patriotycznych, aby wziąć udział w szkoleniu Straży Marszu Niepodległości SMN została powołana celu zapewnienia bezpieczeństwa na największej manifestacji patriotycznej, jaką jest Marsz Niepodległości w Warszawie.  Do zadań strażników należy m.in. utrzymanie szyku kolumny, zapobieganie prowokacjom policyjnym, ochrona uczestników zgromadzenia przed atakami z zewnątrz i ogólne pilnowanie porządku. Podczas łódzkiego szkolenia kilkunastu nowych ochotników miało okazję zaznajomić się z zasadami i sposobami działania podczas ochrony manifestacji.
 Ćwiczenia rozpoczęły się od modlitwy Narodowych Sił Zbrojnych, krótkiego wprowadzenia i treningu musztry. Następnie uczestnicy szkolenia zmierzyli się z takimi zagadnieniami, jak utrzymanie szyku linowego, pokonywanie przeszkód terenowych, imitacja walki z tłumem, oraz unieszkodliwianie osób próbujących zakłócić wydarzenie. Całość zakończyła się zajęciami z pomocy medycznej i integracją przy grillu. 
 Sobotnie szkolenie jest zaledwie częścią cyklu manewrów SMN w kraju i województwie zapewniających stałą gotowość i kondycję strażników marszu. Wszystko to, po to, aby kolejny raz doprowadzić w bezpieczny sposób Marsz Niepodległości do celu. Jesteśmy gotowi.
---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij