Lublin: Znicz dla Bohatera

Dnia 28 października (niedziela) działacze Obozu Narodowo-Radykalnego Brygady Lubelskiej wraz z działaczami Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, lubelskiego koła MW i Ruchu Narodowego uczestniczyli w akcji Znicz dla Bohatera 2018, która miała na celu porządkowanie i zapalenie symbolicznego płomienia pamięci na mogiłach żołnierzy podziemia narodowego i niepodległościowego na lubelskich nekropoliach.

Sprzątanie rozpoczęliśmy od czyszczenia tablic wmurowanych w kaplicę na cmentarzu przy ul. Unickiej, w którą wmurowane są tablice upamiętniające bohaterów II wojny światowej. Następnie udaliśmy się pod mogiłę żołnierzy podziemia zbrojnego zamordowanych przez sowietów i rodzimych komunistów na Zamku Lubelskim. Potem przeszliśmy na groby poprzednich prezesów Okręgu Lubelskiego ZŻ NSZ śp. Ludwika Meresty oraz Stanisława Pupka.

Kolejnymi punktami były najstarsza lubelska nekropolia przy ul. Lipowej, gdzie spoczywają kolejki żołnierze NSZ m.in. śp. Bohdan Szucki ps. „Artur” i cmentarz przy Drodze Męczenników Majdanka.

Pomimo niesprzyjającej aury, to zainteresowanie i aktywność wolontariuszy biorących udział w tym wydarzeniu były zadowalające.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij