Brygada Zagranica na Marszu Niepodległości

W tym roku, tradycyjnie już, działacze Brygady Zagranicznej wybrali się do Warszawy, aby wspólnie uczestniczyć w Marszu Niepodległości. Nasi Koledzy brali udział zarówno w Straży Marszu Niepodległości, jak i w samej kolumnie marszowej. Był to wspaniały weekend, którego zwieńczeniem był sam rekordowy Marsz. Zapraszamy do zapoznania się z naszą krótką relacją z tego wyjazdu.

Część naszych ludzi przybyła do Warszawy już w piątek, aby dopiąć ostatnie szczegóły logistyczne, związane z przyjazdem pozostałych działaczy oraz sympatyków, którzy mieli pojawić się w Stolicy następnego dnia. Dlatego też piątkowy wieczór minął nam na pracy i krótkim zwiedzaniu miasta.

W sobotę od godzin porannych odbywały się przyjazdy naszych Koleżanek i Kolegów oraz zaprzyjaźnionych sympatyków. Zwieńczeniem tego dnia była wspólna wyprawa na Stare Powązki, na których znajduje się grób jednego z przywódców ONR-u – Jana Mosdorfa. To właśnie to miejsce było celem naszej wyprawy. Chcieliśmy w ten symboliczny sposób pokłonić się w imieniu naszej Brygady, przy grobie tego wybitnego ideologia Narodowego Radykalizmu. Następnie część z naszych działaczy wybrała się do centrum miasta, aby odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza i zobaczyć Warszawę po zmierzchu. Reszta wieczoru upłynęła nam na wspólnej integracji.

Punktem kulminacyjnym całego weekendu była oczywiście niedziela i wspólny udział w Marszu Niepodległości. Kto nigdy w nim nie uczestniczył, nie będzie w stanie pojąć, jakie uczucia towarzyszyły nam tego dnia. Dlatego też nie będziemy wydawać się w szczegóły odnośnie samego przemarszu. Dziękujemy z tego miejsca wszystkim, którzy przyczynili się swoją ciężką pracą do organizacji tegorocznego Marszu, który w naszej ocenie był godnym upamiętnieniem stulecia odzyskania niepodległości. Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia zechcieli wspólnie świętować w Warszawie i godnie celebrować ten dzień. Jesteśmy przekonani, że sukces tegorocznego Marszu przełoży się na oddolne zaangażowanie w codzienną pracę na gruncie narodowym, która jest niezbędna do tego, by każdy kolejny Marsz Niepodległości również był wydarzeniem o podobnej lub większej skali niż ten tegoroczny.

Za rok ponownie widzimy się w Warszawie!
Z narodowym pozdrowieniem – Brygada Zagranica
Chwała Wielkiej Katolickiej Polsce!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij