Lublin: „Z komunizmem walczyć można i trzeba” – 16 rocznica śmierci Rafała Gan-Ganowicza

22 listopada 2018 r. przypadła 16 rocznica śmierci Rafała Gan-Ganowicza, jednego z największych antykomunistów w historii; polski patriota, najemnik w prywatnej wojnie wytoczonej czerwonej bestii, najlepszy w swoim fachu, bohater i wielki Polak!

Polski oficer Rzeczypospolitej na uchodźstwie, dziennikarz, działacz polityczny i społeczny. Był też korespondentem Radia Wolna Europa, występując pod pseudonimem Jerzy Rawicz. Zarządzeniem Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego z 11 listopada 1989 został powołany na członka Rady Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej. Prowadził współpracę z fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo. Odznaczony Orderem Odrodzenia Polski.

Z tej okazji działacze Brygady Lubelskiej wybrali się na jego grób, znajdujący się na jednym z lubelskich cmentarzy. Po uprzątnięciu mogiły, zapaleniu zniczy i położeniu kwiatów, uczciliśmy pamięć Wielkiego Bohatera krótką modlitwą.

Swoje wspomnienia opisał w książce pt. „Kondotierzy”. O Rafale Gan-Ganowiczu powstał również film dokumentalny „Pistolet do Wynajęcia”.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij