Werona: Konferencja pt.”Werona Vandeą Europy”

24 listopada 2018r. włoscy narodowcy z partii Forza Nuova wraz ze środowiskami pro-life – zorganizowali w Weronie dzień poświęcony walce z procederem zabijania nienarodzonych dzieci, jaki mieści się w granicach prawa we Włoszech. W związku z tym zaproszony został również reprezentant Obozu Narodowo-Radykalnego, ze względu na ciekawość doświadczeń dotyczących prawa, środowisk feministycznych i aborcji w debacie publicznej.

Plan rozpoczynała konferencja pt.”Werona Vandeą Europy” dla mediów i działaczy Forza Nuova z udziałem Roberta Fiore, liderów regionalnych FN, przedstawiciela ONR, a także Partii Ludowej Nasza Słowacja. Na miejsce wydarzenia wybrano zabytkowy gmach Porta Palio, zabytkowej bramy miejskiej z XVI wieku. Włosi kładli przede wszystkim nacisk na konieczność powrotu do chrześcijańskich korzeni, ale także na wprowadzoną prawie pół wieku temu „ustawę 194″, która umożliwiła przerywanie ciąży.

Wskazywali na druzgocące skutki tego kroku i deklarowali działania, które pomogą”wyrzucić to haniebne prawo na śmietnik historii”. Dosyć istotną wiadomością był komunikat, o utworzeniu w dzielnicy Veronetta, zamieszkałej przez wielu imigrantów, nowej placówki Forza Nuova. Jest to odpowiedź na rozrost struktur nigeryjskich gangów w tej części miasta. Afrykańscy przestępcy zmieniają swój teren działania w centrum prostytucji i handlu narkotykami, z czym wiąże się m.in. handel żywym towarem i rytualne mordy.

Słowak wskazywał na niepokojąco wysoką popularność aborcji w jego kraju. Zwracał również uwagę, że wiele kobiet, które przerwały ciążę, pochodzą z krajów, gdzie aborcja jest nielegalna. Przedstawiciel ONR-u sygnalizował, że dla europejskich narodów konieczny jest powrót do fundamentów cywilizacji łacińskiej, która gwarantowała porządek w Europie, zaburzany obecnie z każdej strony przez unijne elity, czerpiące ze spuścizny komunistów.

Dla Włochów, którzy uważają Polskę jako wyjątkowo katolicki kraj, dużym zaskoczeniem był fakt, że rząd zbagatelizował milion podpisów Polaków pod projektem ustawy, ograniczającej funkcjonujący teraz kompromis w sprawie aborcji.

Kolejnym punktem programu był antyaborcyjny marsz, mający początek przy dworcu kolejowym Verona Porta Nuova i koniec na placu Piazza Nogara. Wzięli w nim udział także przedstawiciele środowisk katolickich, pro-life, ale widać było również, dołączających się do pochodu, przechodniów. Przemarsz zakładał w połowie swojej trasy wiec przy placu Piazza Bra, gdzie przed gmachem administracji publicznej domagano się uchylenia ustawy 194. W trakcie marszu uczestnicy modlili się i wskazywali na duży udział w walce z aborcją papieża Jana Pawła II.

Przed wydarzeniem tzw. antyfaszyści z Werony zapowiedzieli blokadę, jednak z perspektywy uczestnika nigdzie wspomnianych osób nie można było dostrzec.

Dobrym sygnałem jest fakt, że jako Polacy, jesteśmy wzorem dla osób z krajów europejskich. Wskazuje to na dobry kierunek, ale jednocześnie widać, jak wiele do zrobienia pozostaje, aby powrócić do podnoszonych fundamentów cywilizacji łacińskiej!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij