Siedlce: Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim

Leszek Żebrowski to jeden z najlepszych w Polsce znawców historii ruchu narodowego. Ten temat został też przez niego poruszony podczas spotkania zorganizowanego przez ONR Siedlce. Wykład nosił tytuł ,,Udział narodowców i organizacji narodowych w walce o niepodległość Polski”.

Działacze ONR promowali wydarzenie na długo przed jego rozpoczęciem. W Siedlcach zostały rozklejone plakaty zapraszające na spotkanie.

Wykład poprzedziła Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim w kościele św. Stanisława. Eucharystia sprawowana była w intencji Ojczyzny i tych, którzy walczyli o jej niepodległość.

Spotkanie odbyło się w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym. Leszek Żebrowskim przybliżył wkład środowisk narodowych w walce o odzyskaną niepodległość. Przypomniał m.in. o Romanie Dmowskim, czy Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera. Mówił również o działaniu narodowców podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Odniósł się także do bieżących wydarzeń w Polsce, w tym do zakłamywania historii Żołnierzy Wyklętych.

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij