Wielka Brytania: Upamiętnienie 37 rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego

16 grudnia 2018 roku, pod polską ambasadą w Londynie, odbyło się wydarzenie upamiętniające kolejną rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego. Wydarzenie organizowane było przez przedstawicieli lokalnej Polonii, niestety bez udziału oficjeli z samej ambasady, którzy już kolejny raz udowadniają, iż nie mają zamiaru współpracować z Polakami w Wielkiej Brytanii, jeśli to nie będzie zgodne z linią polityczną partii rządzącej.

W wydarzeniu brali udział przedstawiciele różnych grup i organizacji polonijnych, działających na terenie Wielkiej Brytanii. Dlatego też nie mogło zabraknąć przedstawicieli ONR Wielka Brytania.

Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy rozpoczęły się przemowy gości. Jedną z takich przemów wygłosił Koordynator Brygady Zagranicznej ONR – kol. Szymon, który w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na moralne konsekwencje wprowadzenia stanu wojennego, które to doprowadziły do jeszcze większych podziałów w dostatecznie już skłóconym polskim społeczeństwie. Zaapelował do zebranych o wspólną pracę, która uniemożliwi dalsze antagonizowanie obecnego społeczeństwa polskiego, jakie niestety obserwujemy również w czasach dzisiejszych.

Na zakończenie odśpiewano wszystkie zwrotki Hymnu Narodowego. Pozostaje nam jedynie ubolewać nad kompletnym brakiem zainteresowania ze strony przedstawicieli ambasady RP w Londynie. Ze swojej strony dziękujemy jednak wszystkim zebranym oraz Koleżeństwu z Komitetu Obrony Polski w Wielkiej Brytanii, za możliwość uczestnictwa i wypowiedzi w trakcie wydarzenia. Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku uda się nam wspólnymi siłami doprowadzić do wzrostu zainteresowania tym cyklicznym wydarzeniem.

Chwała Wielkiej Katolickiej Polsce!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij