Brygada Łódzka: Pielgrzymka na Jasną Górę

Czym byłby cały rozpoczynający się nowy rok bez bliższego spotkania z Matką? 

W pierwszą sobotę stycznia przedstawiciele łódzkiego Obozu Narodowo- Radykalnego wraz z wiernymi z Łodzi, spełniając duchową potrzebę serc, udali się na pielgrzymkę przed oblicze Jasnogórskiej Pani. Również byli obecni reprezentanci ONR ze Sląska, Dolnego Sląska oraz województwa kujawsko- pomorskiego.

Podczas podróży do Częstochowy pielgrzymi wspólnie modlili się oraz śpiewali kolędy.

Tuż po przybyciu  do świętego miasta odwiedzili Sanktuarium Krwi Chrystusa. Ksiądz Ignacy opowiedział historię tego miejsca. Każdy miał możliwość być pobłogosławionym relikwią Krwi Pańskiej.

W auli ojca Kordeckiego na Jasnej Górze, setki osób podzieliło się opłatkiem przy śpiewaniu kolęd. Był to moment pełen wzruszeń i radości. Następnie odbyła się konferencja o Maryi. Kilka osób opowiedziało świadectwo o swoim życiu i łaskach otrzymanych od Matki Bożej. Każda z opowieści wywarła na słuchaczach duże wrażenie. Również swoją historię przedstawił Kolega Damian z ONR.

Najważniejszym punktem była uroczysta Msza Święta z Aktem Zawierzenia. Na każdej drodze swojego życia możemy doświadczyć trudności i przeciwności losu. Z każdej sytuacji jest jeden ratunek, Maryja. Ona pomoże nam we wszystkim, musimy tylko zawierzyć Jej swoje życie i prośby.

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij