Włocławek: Msza Święta w intencjach ś.p. Romana Dmowskiego

Wraz z rozpoczęciem Nowego Roku, Brygada Kujawsko-Pomorska rozpoczęła wzmożoną działalność na południowych krańcach województwa. Z uwagi na 80-tą rocznicę śmierci ś.p. Romana Dmowskiego, która przypadła 2. stycznia 2019 roku, uczciliśmy pamięć, jednego z ojców niepodległości uczestnicząc w Mszy Świętej w intencji zbawienia jego duszy oraz w intencji Ojczyzny.

Starania polityczne Dmowskiego nie polegały na budowaniu nienawiści do innych, a tworzeniu silnego i zorganizowanego społeczeństwa organicznego, miłującego to wszystko, z czego wyrastało od pokoleń. O miłości tej pisał, że powinna trwać w Polakach nie tylko w momentach triumfu i chwały, ale także w chwilach odnoszenia narodowych porażek, które wymagają poświęcenia ojczyźnie jeszcze większej troski. To człowiek, który nie tylko tchnął w masy ludowe myśl o znaczeniu polskości, nie tylko przyczynił się do stworzenia nowoczesnego państwa i nowożytnego narodu, ale też bez najmniejszych wątpliwości był jednym z najważniejszych architektów niepodległości. Znajomość życiorysu Romana Dmowskiego jest jednak wyłącznie zasobem wiedzy; orientacja w pismach, których jest autorem i zdolność do oceny polityki, jaką prowadził, to kompetencja intelektualna. Jednak tym, co najbardziej inspirujące i godne naśladowania, jest czerpanie ze zdeterminowanej postawy Romana Dmowskiego. To, co osiągnął dla wspólnoty i pokoleń udało się dzięki zdecydowaniu, wytrwałej pracy i ogromnej miłości do Narodu – niebędącej pustą frazą, a rzeczywistym oddaniem dla żywych, wzajemnie związanych ze sobą ludzi. Wszelka miłość zaś – zawsze znajduje swoje źródło u Boga.

Msza Święta, zorganizowana mroźnym, sobotnim wieczorem przyciągnęła kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Wśród nich znaleźli się działacze Obozu Narodowo-Radykalnego z Kujaw, województwa łódzkiego, kibice oraz młodzież. Data ta zbiegła się z uroczystością Chrztu Pańskiego, do którego nawiązywał kapłan podczas homilii. Jesteśmy wdzięczni za kolejne życzliwe przyjęcie we Włocławku, w którym odnaleźć można nasze struktury. Wszystkich Włocławian oraz osoby zamieszkałe na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zachęcamy do kontaktu z Brygadą poprzez ankietę, gdyż w najbliższym czasie przygotowujemy się na jeszcze intensywniejszą działalność.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij