Tykocin: 354 rocznica śmierci Stefana Czarnieckiego

W niedzielę (17.02.2019) w Tykocinie mieliśmy przyjemność organizować wspólnie z tamtejszą parafia-tykocin.pl (po raz pierwszy od wielu, wielu lat) 354 rocznicę śmierci wybitnego Polaka – Stefana Czarnieckiego.

Punktualnie o godz. 10 rozpoczęliśmy uroczystości od Mszy Świętej. Po płomiennym kazaniu ks. proboszcza odbyła się prelekcja prof. Maroszka nt. związków Czarnieckiego z ziemią podlaską.

Następnie udaliśmy się pod pomnik wyżej wymienionego i tam odbyły się okolicznościowe przemówienia, złożenie kwiatów. Na zakończenie, po hymnie narodowym rozbrzmiała salwa honorowa autorstwa Komputowa Chorągiew Stefana Czarnieckiego

Cieszy nas niezmiernie co raz to większe zainteresowanie mediów naszymi inicjatywami. Szczególne podziękowania naszym „przyjaciołom” z GW oraz TVN24 😉 Oczywiście nie zabrakło również obrońców demokracji, którzy skrzętnie notowali każdą naszą wypowiedź i z chirurgiczną precyzją nagrywali każdy nasz ruch. Na nic Wasze starania (donosy do kurii, telefony do burmistrza miasta oraz bezpośrednie pretensje do proboszcza). Tykocin nie gęsi, swój rozum ma.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij