Oddzial Beneluks: Upamiętnienie Wyklętych w Holandii

3 marca o godzinie 14:00 w kościele Mariakerk w Tilburgu, odbyła się Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych i Weteranów Walk o Niepodległą Polskę. Po nabożeństwie odbyła się prelekcja pod tytułem ,,Żołnierze Niezłomni,, którą poprowadził Karol Carlos Majak.
Organizatorami wydarzenia była grupa Zjednoczeni w Holandii przy pomocy Paczka dla Bohatera oraz Brygady Zagranica. Dzięki uprzejmości gdańskiego oddziału IPN, przygotowano wystawę zdjęć o Żołnierzach Wyklętych. W uroczystości udział wzięli również: grupa rekonstrukcyjna I polskiej dywizji pancernej „Antwerpia” i grupa rekonstrukcyjna „Czerwone Diabły”.
Gośćmi honorowymi byli: starszy saper Roman Figiel, 11 kompania saperów 1 dywizji pancernej generała Mączka, oraz przedstawicielka polskiej ambasady w Hadze — Pani Paulina Deryło.
Po obchodach przedstawiciele wszystkich grup zebrali się na integracyjnym spotkaniu, na którym oprócz omówienia planów na przyszłość nagrano klip z poparciem dla Zofii Klepackiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim zgromadzonym za obecność.
---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij