Bielsko-Biała: Pikieta Pro Life na Dzień Kobiet

8 marca w Dzień Kobiet fundacja Życie i Rodzina zorganizowała pikietę w obronie życia. To właśnie w tym dniu konieczne jest podkreślenie, że musimy walczyć o godność każdej kobiety, bez względu na jej wiek. Musimy przypominać, że prawem kobiety jest również … prawo do narodzin.

Jako Obóz Narodowo-Radykalny oddział Bielsko-Biała wsparliśmy to ważne wydarzenie. Informowaliśmy transparentami, ale również odczytywaną poezją i faktami na temat ilości morderstw, jakie są dopuszczalne w naszym kraju – zwane aborcją.

Nasze wydarzenie miało miejsce na Placu Bolesława Chrobrego – nieprzypadkowo. Co roku w tym miejscu grupa lokalnych feministek organizuje swoje wiece i zachęca Polki do zabijania własnych dzieci, tłumacząc to prawem wyboru. Fundacja Życie i Rodzina zdecydowanie wcześniej zarejestrowała swoją pikietę w tym miejscu, uniemożliwiając czarny protest.

W czasie pikiety obok nas przeszła grupka około 20 osób, która próbowała wzniecać okrzyki – z bardzo słabym skutkiem. Okazało się, że te kilka “pań” to cały czarny marsz. Ten sam, który było mocno promowany w mediach. Obraz faktycznie czarnej rozpaczy.

Nas bardzo cieszy przede wszystkim reakcja ludzi, którzy dołączali do naszej pikiety. Wiemy, że jesteśmy na dobrej drodze w walce o nienarodzonych.

Po pikiecie działacze ONR rozdali paniom tulipany i złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet.

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij