Łódź: Spotkanie z Panią Ewą Polak- Pałkiewicz

15 marca 2019 w księgarni im.gen.dyw.Stefana Grota Roweckiego odbył się wykład Pani Ewy Polak- Pałkiewicz. Tematem była promocja książki ,,Czego chcą od nas biedni Niemcy”.

Czego chcą od nas biedni Niemcy przynosi – oprócz tytułowego pytania i próby odpowiedzi na nie – portrety Polaków, którzy nigdy nie przyjęli oferty wroga. Można w niej przeczytać o gwarancjach bezpieczeństwa Polski, które zarazem są warunkiem jej wielkości – O tym, dlaczego w Polsce od trzystu lat ukazuje się regularnie Andrzej Bobola. O królu Janie III Sobieskim, który górował nad innymi monarchami nie tylko odwagą, ale poczuciem humoru i szerokością horyzontów. O srebrnym ramieniu Mieszka I. O tym, dlaczego Armia Czerwona potknęła się o ciało ks. Ignacego Skorupki. O kulturze ziemiańskiej, jako o skarbie, który utraciliśmy, ale który możemy odzyskać. I o wielu innych nigdy nie przedawnionych wydarzeniach i wątkach naszej historii oraz jej mało znanych bohaterach. Przede wszystkim zaś o tym, K t o naprawdę u nas rządzi i skąd bierze się niebywała furia zawistników wobec „pańskiej” – znowu „pańskiej”! – Polski.

W spotkaniu wzięło udział ok 60 osób,w tym kilkunastu z Brygady Łódzkiej Obozu Narodowo Radykalnego. Na koniec wywiązała się żywiołowa dyskusja, zadano wiele pytań, na które wyczerpująco autorka udzieliła odpowiedzi.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij