Częstochowa: VI Pielgrzymka Narodowa na Jasną Górę

W sobotę 30 marca odbyła się VI już Pielgrzymka Narodowa na Jasną Górę. Organizatorem wydarzenia było Koleżeństwo z Młodzieży Wszechpolskiej. Obecni byli również działacze Ruchu Narodowego, Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Narodowa Organizacja Kobiet oraz korporacje akademickie.

Jak co roku, nie zabrakło również reprezentacji Obozu Narodowo-Radykalnego.

Głównym punktem Pielgrzymki była uroczysta Msza Święta, odprawiana przez Ks. Grządko. W kazaniu mogliśmy usłyszeć słowa podziękowania oraz motywacji dla naszej dalszej pracy. Tym bardziej, że wróg nie śpi: “Pod znakiem tęczowej flagi próbuje się okraść nas z wartości wewnętrznych”.
Duszpasterz ocenił, że ma miejsce „napaść cywilizacyjna na Polskę”. I to właśnie, my, nacjonaliści musimy ją powstrzymać naszą pracą i poświęceniem.

Po Mszy Świętej, na zaproszenie Koleżeństwa z Młodzieży Wszechpolskiej, udaliśmy się na konferencję. Mogliśmy wysłuchać licznych przemówień m.in. Prezesa MW Ziemowita Przebitkowskiego, Witolda Tumanowicza z RN, Edyty Luty z Narodowej Organizacji Kobiet, a także Pani Kai Godek z Fundacji Życie i Rodzina oraz Jerzego Kwaśniewskiego z Instytutu
Ordo Iuris.

Na zakończenie głos zabrał także Kierownik Główny ONR, który podkreślił, jak ważnym miejscem jest Jasna Góra. Pogratulował również nowo przyjętym członkom MW.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu.

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij