Pabianice: Spotkanie z Wojciechem Sumlińskim

10 kwietnia, na zaproszenie ONR Pabianice, przy pomocy pabianickiego Klubu Gazety Polskiej, nasze miasto odwiedził znany dziennikarz śledczy i poczytny publicysta – pan Wojciech Sumliński. Sala Domu Nauczyciela była wypełniona po same brzegi, na spotkanie przybyło ponad 100 osób.

Wydarzenie podzielone było na dwie części. Pierwsza z nich to niezwykle ciekawy monolog Wojciecha Sumlińskiego, który opowiadał o swoich książkach, skupiając się głównie na tej o powiązaniach i działalności Donalda Tuska, choć nie brakło również nawiązań do poprzednich publikacji dziennikarza, jak i najnowszego  dzieła – Komisarz. Wszystkie książki Sumlińskiego można było  zakupić na specjalnie przygotowanym stoisku, a zainteresowanie nimi było ogromne.

Po krótkiej przerwie nastąpiła druga część spotkania, podczas której widzowie mogli zadawać pytania. Tych było zresztą bardzo dużo, a ich zakres był dosyć szeroki – rozmawialiśmy o działalności Wojciecha Sumlińskiego, Smoleńsku, kwestii żydowskich roszczeń i kilku innych kwestiach.

Całość spotkania została zarejestrowana i już wkrótce każdy, kto nie mógł stawić się na wydarzeniu osobiście, a także wszyscy, którzy byli, jednak chcieliby przypomnieć sobie tę fantastyczną prelekcję, będą mieli okazje obejrzeć je za pośrednictwem Internetu.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij