Bielsko – Biała: Rocznica oddania suwerenności

W ramach uczczenia 15 rocznicy wejścia Rzeczypospolitej Polskiej do wspólnoty europejskiej, działacze z Bielska-Białej, przeprowadzili krótki happening, informujący o tym, czym tak naprawdę jest Unia Europejska, jakie niesie ze sobą zagrożenia dla suwerenności Polski, o dotacjach i programach rozwoju regionalnego, które de facto przyczyniają się do dużego zadłużania samorządów. Same dotacje skądinąd, nie są za darmo i je również trzeba spłacać, jednakże ta informacja również nie przebija się w serwisach informacyjnych.

Unia Europejska w obecnym formacie jest wrogiem państw narodowych. To biurokratyczny moloch, który dąży do tego, aby wchłonąć i sfederalizować państwa europejskie, chcąc stworzyć coś na podobieństwo Związku Sowieckiego.

Warto również wspomnieć postać Altiero Spinelli’ego, włoskiego komunisty, autora Manifestu z Ventotene, który postulował utworzenie Unii Europejskiej, na kształt jednego państwa europejskiego. My jako Polacy, nie zgodzimy się na porzucenie suwerenności i tożsamości, o którą walczyli nasi przodkowie. Polska od zarania dziejów należy do cywilizacji europejskiej, cywilizacji łacińskiej i uważamy, że nie musimy brać udziału w budowie komunistycznego, biurokratycznego tworu, którego celem jest wyhodowanie ludzi bez tożsamości i niezależności, ludzi, którzy będą niewolnikami zbrodniczego systemu.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij