Bielsko-Biała: Debata: Okrągły Stół – fakty i mity

Debacie, która miała miejsce 9 maja w bielskim hotelu Qubus, przyświecały takie pytania jak:

Okrągły stół w ’89 r. – epokowy sukces Polaków czy cyniczny przekręt komunistów? A może ani jedno, ani drugie. Co jest faktem, a co mitem w opisie wypadków sprzed 30 lat? Jak te historyczne wydarzenia rzutują na dzisiejsze procesy polityczne i społeczne?

Prelegenci: prof. Antoni Dudek, dr Janusz Okrzesik oraz minister Stanisław Szwed.

Na sali obecni byli działacze bielskiego ONR. Niestety spotkanie zgromadziło panelistów o bardzo podobnych poglądach.  Nikt nie zauważył niewłaściwości w ukladach z komunistami, którzy nie tylko nie zaplacili za swoje występki, ale zyskali mocną pozycję polityczną i gospodarczą.  Jedynie prowadzący starał się pokazać drugą stronę medalu.

Paneliści nie skrytykowali wyborów 4 czerwca, wyborów, w których wola uprawnionych do głosowania, została całkowicie zlekceważona na rzecz układu z komuną. Jeden z zaproszonych gości, nazwał siebie patriotą 4 czerwca. Zabrzmiało to, jak kiepski żart.

Nagranie:
---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij