III Koronowski Marsz Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego

W niedzielę 2 czerwca 2019 w Koronowie koło Bydgoszczy, odbył się III Koronowski Marsz Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego, w którym wzięliśmy udział jako Brygada Kujawsko-Pomorska Obozu Narodowo-Radykalnego. Po Mszy Świętej w kościele pw. św. Andrzeja przemaszerowaliśmy wraz z mieszkańcami ulicami miasta pod pomnik Jezusa Chrystusa mieszczący się na skwerze Kazimierza Wielkiego. Tam złożono kwiaty i wygłoszono okolicznościowe przemówienia oraz odmówiono modlitwę za walczących w podziemiu antykomunistycznym.

Pani Małgorzata Jarocińska przedstawiła gawędę o Rotmistrzu Pileckim, dzięki której każdy mógł poznać piękną historię naszego bohatera narodowego. Orkiestra „Kujawia” uświetniła uroczysty pochód, Mszę Świętą, a także dała koncert pieśni patriotycznych. Na zakończenie wręczono nagrody za udział w konkursie internetowym o rotm. W. Pileckim. Po oficjalnej części na wszystkich czekał poczęstunek.
Jesteśmy pełni uznania dla mieszkańców Koronowa za tak liczny udział w tym wydarzeniu. Mamy nadzieję pojawić się na nim w przyszłym roku.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij