Bydgoszcz: Marsz Dla Życia i Rodziny

Jak co roku, tak i w 2019 w całej Polsce odbyły się Marsze Dla Życia i Rodziny. Jako oddział Bydgoszcz Obozu Narodowo-Radykalnego wybraliśmy się 9 czerwca na to wydarzenie.

O godzinie 18:00 w bydgoskiej katedrze św. Marcina i Mikołaja rozpoczęliśmy Mszą Świętą, której przewodniczył ksiądz Arkadiusz Muzolf. Następnie uczestniczyliśmy w marszu, który ruszył z ulicy Farnej. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób, w tym rodziny z dziećmi. Maszerowaliśmy w przyjaznej atmosferze, nie zabrakło okolicznościowych gadżetów i radosnych piosenek podkreślających wartość życia i tradycyjnej rodziny. Na końcu, pod bazyliką św. Wincentego a Paulo odbył się piknik rodzinny oraz Festiwal Nowe Spojrzenie.

W trakcie pikniku rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Miłość siłą rodziny”. Podczas pikniku zarówno dzieci jak i dorośli mogli uczestniczyć w wielu zabawach, konkursach, zjeść watę cukrową, pop-corn, kiełbaskę z grilla czy pomalować sobie twarz.

Na stronie bydgoskiego Marszu Dla Życia i Rodziny możemy przeczytać:
„Kochani, to była wspaniała rodzinna niedziela. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w marszu. Wszystko wskazuje, że było nas ok. 9 tysiecy osób. Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów, wolontariuszy, mediów lokalnych i ogólnopolskich, ratowników medycznych i wszystkich ludzi dobrej woli, za ofiarność i zaangażowanie w organizację VIII Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny.”

W dobie promowania antywartości cieszy tak wysoka frekwencja wydarzenia, opowiadającym się za katolickim, tradycyjnym modelem rodziny oraz afirmującym każde życie.

Czołem Wielkiej Polsce!

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij