Wrocław: Pochówek Dzieci Utraconych

We wtorek 18 czerwca 2019 r. na Wrocławskim Cmentarzu Osobowickim odbył się kolejny symboliczny pochówek dzieci martwo urodzonych.

Została również odprawiona Msza Święta w intencji spokoju dusz rodziców, których spotkała ta ogromna tragedia.

Brygada Dolnośląska ONR złożyła na grobowcu, białe róże, które symbolizują czystość, niewinność i uduchowioną miłość.

Organizatorami Pochówku była Fundacja Evangelium Vitae, która wraz z siostrami Boromeuszkami prowadzi m.in wrocławskie „okno życia” (do którego w tym roku trafiło już 5 noworodków), rodzinną szkołę rodzenia, Bank Niemowlaka, który działa poprzez zbiórkę i przekazywanie ubranek, jedzenia uboższym rodziną. Fundacja również organizuje grupę wsparcia dla rodzin, które przeżyły bolesną stratę dziecka.

Sama idea symbolicznych pochówków dzieci martwo urodzonych i utworzenie wrocławskiego grobowca powstała w 2015 roku z inicjatywy małżeństwa, które niespodziewanie po utracie dziecka, spotkało się z niesamowitymi przeszkodami, związanymi z formalizmem i bezdusznymi procedurami szpitalnymi.

Obecnie w wielu miastach w Polsce, na skutek zdecydowanych działań rodziców i wielu fundacji, procedury związane z pochówkiem są znaczenie uproszczone.

Na wrocławskim grobowcu „Dzieciom Nienarodzonym”, ciągle palą się nowe znicze i leżą świeże kwiaty, rodzice przeżywają w ciszy ogromne tragedie, nie wolno nam o nich zapominać, wspomagając ich modlitwą, dobrym słowem, naszą obecnością oraz wskazaniem drogi, która ukoi ich cierpieniu.

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij