XXV Pielgrzymka Narodowych Sił Zbrojnych

30 czerwca odbyła się XXV Pielgrzymka Narodowych Sił Zbrojnych w Sanktuarium Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie.

Jak co roku licznie uczestniczyli w niej działacze Obozu Narodowo-Radykalnego, w tym Brygada Górnośląska. Nie zabrakło również innych organizacji – Młodzieży Wszechpolskiej czy Narodowego Mielca. Licznie zgromadzili się także miejscowi parafianie i wiele środowisk patriotycznych.

O godzinie 12 rozpoczęła się Eucharystia, która jest centralnym i najważniejszym punktem każdego pielgrzymowania. Jest ona znakiem jedności i miłości, ucztą paschalną, podczas której przyjmujemy Chrystusa.

Ostatnią częścią był przemarsz na Golgotę znajdującą się obok Sanktuarium, na której nastąpił oficjalny koniec pielgrzymki.

Dla każdego nacjonalisty spotkanie z Kombatantami jest niezwykle ważne, są oni dla nas żywą nauką historii. Modlimy się nie tylko za nieżyjących bohaterów, ale także za tych, którzy są wśród nas i obejmujemy ich opieką. To od nich powinniśmy uczyć się prawdziwej miłości do Ojczyzny.

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij