Cześć i Chwała Bohaterom!

Za nami kolejny, już VIII Marsz Powstania Warszawskiego organizowany przez Brygadę Mazowiecką Obozu Narodowo-Radykalnego.


Jeszcze przed godziną 17 utworzyliśmy kolumnę, którą rozpoczynał ręcznie namalowany transparent oraz wieniec. O godzinie W wszyscy zatrzymaliśmy się, aby przy wyciu syren oddać hołd Powstańcom Warszawskim. Byliśmy częścią tłumu rodaków zgromadzonego wokół ronda Romana Dmowskiego, byliśmy częścią ponadczasowego ducha Narodu. Następnie ruszyliśmy w stronę Placu Powstańców Warszawskich, przy którym wygłosiliśmy okolicznościowe przemówienia. Głos zabrał między innymi Kierownik Główny ONR kol. Adrian Kaczmarkiewicz. Przypomnieliśmy o bohaterach nie tylko spod znaku Armii Krajowej, ale także naszych ideowych ojców – Narodowych Sił Zbrojnych, w tym niebagatelnej roli zgrupowania Chrobry II w trakcie trwania walk o kolejne ulice Warszawy. Na zakończenie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy, a także złożyliśmy okolicznościowy wieniec.

 

Dokładnie 75 lat temu Warszawiacy ruszyli do walki z opresyjnym okupantem. Walczyć trzeba i dziś, choć wróg polskości nie nosi karabinów. Nosi co najwyżej tandetne tęczowe emblematy, ale agresją i nienawiścią jest w stanie rywalizować z Niemcami w szczycie ich bestialstwa.

Podczas gdy zaraza spod znaku tęczy wojuje słowem (a właściwie słowotokiem), historyczną ignorancją popisuje się rząd, który podobnie jak w 1944 roku Związek Sowiecki – stoi i patrzy. 

A my patrioci, tak jak wtedy, z dumą i honorem domagamy się wolności, prawdy i Boga. My narodowcy czcimy bohaterstwo Powstańców i nie pozwolimy na bezczeszczenie idei, które nieśli na sztandarach. Oni oddali życie, my odwdzięczymy się zaangażowaniem i kontynuowaniem ich dzieła.

1.08 miała także miejsce oficjalna premiera aplikacji autorstwa Obozu Narodowo-Radykalnego – Narodowy Sympatyk. Spotkała się z żywym zainteresowaniem patriotów zebranych podczas dzisiejszych uroczystości. Zachęcamy do pobrania!

 

Wkrótce opublikujemy pełną fotorelację z dzisiejszego Marszu

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij