Bielsko – Biała: Rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Bielsku-Białej, miały miejsce obchody upamiętniających wybuch Powstania Warszawskiego. Wśród organizatorów owego wydarzenia można wyróżnić m.in. Obóz Narodowo-Radykalny Bielsko-Biała, Młodzież Wszechpolską, Stowarzyszenie Aktywnych Polaków, ZŻ NSZ Śląsk Cieszyński, Stowarzyszenie Bielscy Motocykliści i inni.

Wydarzenie, które miało miejsce na Placu Bolesława Chrobrego, obfitowało m.in. w śpiewanie zakazanych piosenek, pokaz grup rekonstrukcyjnych etc. Równo o godz. 17.00 zawyły syreny Bielskiego Centrum Alarmowego, podczas których tłum zebrany na Placu Chrobrego, jak i w całym mieście stanął na baczność, aby godnie uczcić żołnierzy, biorących udział w Powstaniu Warszawskim. Na koniec uroczystości w centrum Bielska odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego.

Po uroczystościach w centrum Bielska przenieśliśmy się na cmentarz umiejscowiony na bielskich Błoniach, na których umiejscowiona została kwatera żołnierzy Armii Krajowej – tam oddaliśmy hołd żołnierzom Armii Krajowej oraz złożyliśmy wieńce.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij