Trójmiasto: Hołd bohaterskim powstańcom Warszawy

1 sierpnia jak co roku trójmiejscy działacze ONR oddali hołd bohaterskim powstańcom Warszawy. Tym razem nasz wybór padł na pomnik Armii Krajowej, dokąd udaliśmy się wraz z ekipami AN Trójmiasto oraz pomorskiego Niklota.

Można powiedzieć, że po raz pierwszy pojawiliśmy się wspólnie już jako sformalizowana, aczkolwiek od jakiegoś czasu działająca, lokalna koalicja – Przymierze Północy. Po minucie ciszy zaznaczyliśmy swoją obecność okrzykami „Cześć i chwała bohaterom”, „Życie i śmierć dla Narodu” oraz „Trójmiasto pamięta o powstańcach”.

Po wysłuchaniu wspomnień obecnego na miejscu weterana powstania, który jako łącznik uczestniczył w nim jako 12-letni chłopiec, złożyliśmy wspólnie pod pomnikiem wiązankę kwiatów.

Osąd na temat powstania warszawskiego nie jest jednoznaczny i nigdy nie będzie. Jednakże szeregowym powstańcom, jak i bohaterskiej ludności Warszawy należy się wieczna chwała i nasza pamięć. To im, a nie Borowi-Komorowskiemu, Chruścielowi czy Okulickiemu oddajemy hołd i tylko oni są naszymi bohaterami.

Cześć ich Pamięci

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij