Oddział Niemcy: Pomoc dla potrzebujących na emigracji

W ramach akcji „Pomoc dla potrzebujących – Zawsze wraca” Oddział Niemcy Brygady Zagranica zorganizował zbiórkę ubrań oraz zabawek dla podopiecznych Koordynatora Oddziału. Jest to kolejny etap pomocy.

Warto przypomnieć, że za sprawą m.in. Kol. Mariusza – Jacek i Wiesława Majchrowscy
niegdyś bezdomni, zawarli pierwszy w historii cywilny związek małżeński w Rezydencji Konsula. W późniejszym czasie na świat przyszło dziecko małżeństwa. Oboje ulokowani są w ośrodkach, ale sytuacja zmienia się na lepsze. Głowa rodziny pracuje i cała rodzina jest na dobrej drodze, by zaistnieć na odpowiednim poziomie w społeczeństwie.

Niebawem odbędzie się również chrzest dzieciątka, którego Kol. Mariusz będzie chrzestnym oraz ślub kościelny rodziców. Rzeczy ze zbiórki przeznaczone są dla podopiecznych, jak i innych dzieci w ośrodku w Hamburgu.

Działacze Brygady Zagranica wychodzą z założenia, że wyjazd na emigracji nie jest bez celowy, nie chodzi tu tylko o kwestie zarobkowe, ale też w dużej mierze o pomoc bliźniemu w potrzebie, o inicjatywy oddolne, jakich na obczyźnie brakuje, integrację wspólnoty narodowej nawet na najniższych szczeblach społecznych.

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij