Brygada Zagranica: Zbiórka dla Polaków na Litwie

Od początku grudnia ubiegłego roku, Brygada Zagranica ONR prowadzi zbiórkę funduszy na remont polskiego Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu oraz zbiórkę żywności długoterminowej i sprzętów AGD, które trafią do polskich rodzin w obwodzie Święciańskim.

W tym czasie nasi działacze rozlokowali specjalne puszki i kosze na dary w wielu punktach na terenie Europy. Przy współpracy z Koleżeństwem z Polski, prowadziliśmy również działania bezpośrednie, polegające na kwestowaniu w okolicach polskich kościołów i sklepów zarówno na emigracji, jak i w Polsce. Od początku roku 2020 zbieramy fundusze również za pośrednictwem portalu pomagam.pl — zbiórkę można znaleźć wchodząc w link https://pomagam.pl/poloniarodakom

Dziękujemy Wszystkim darczyńcom za dotychczasowe wpłaty. Dziękujemy za Wasze zainteresowanie, pomoc w promocji akcji i dobre słowa, które dają wiele nadziei na skuteczne kontynuowanie zbiórki, która potrwa do końca marca bieżącego roku. Wspólnie jesteśmy w stanie zapewnić dzieciom ze szkoły w Podbrodziu, możliwość kontynuowania edukacji w języku polskim, która powinna przecież, odbywać się w odpowiednich warunkach.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij