Bielsko – Biała: Spotkanie Brygady Górnośląskiej

16 lutego 2020 r. w Bielsku-Białej odbył się zjazd Brygady Górnośląskiej ONR. Zanim jednak rozpoczęliśmy spotkanie, wspólnie z działaczami bielskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej wzięliśmy udział w akcji Kocham Polskę, rozdając plakaty w samym centrum miasta. Tegoroczna akcja dotyczy środowiska naturalnego.

Z jednej strony zainteresowanie tematem bardzo wzrosło, z drugiej strony świadomość ekologiczna przeciętnego Polaka jest bardzo niska.
Przyroda to dobro całego narodu, które dostaliśmy od przeszłych pokoleń i naszym obowiązkiem jest dbanie o nie, aby przekazać je naszym potomkom.
Po rozdaniu plakatów udaliśmy na jeden z cmentarzy położonych w Bielsku-Białej. Przy pomniku poświęconym Armii Krajowej najpierw złożyliśmy kwiaty, następnie wysłuchaliśmy przemówień o działalności AK działaczy Młodzieży Wszechpolskiej oraz ONR i odmówiliśmy modlitwę. W następnej kolejności dotarliśmy do miejsca docelowego, gdzie odbyła się część oficjalna zjazdu.

Dzień możemy uznać za bardzo owocny, gdyż oprócz podsumowania działalności ostatnich kilku miesięcy, zaplanowaliśmy również następne.
Spędziliśmy czas w milej atmosferze w gronie przyjaciół. Miejmy nadzieje, że następne miesiące będą dla nas również udane.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij