Bydgoskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Jako Obóz Narodowo-Radykalny tradycyjnie, jak co roku, bierzemy udział w obchodach na terenie Bydgoszczy, organizowanych przez Bydgoskich Patriotów przy wsparciu nie tylko z naszej strony, ale również kibiców Zawiszy, a także innych organizacji narodowych.
Oddaliśmy hołd pomordowanym na bydgoskiej Łączce przy ulicy Kcyńskiej, a następnie pod pomnikiem przy dawnym Areszcie Śledczym WUBP na Wałach Jagiellońskich.

Wzięliśmy również udział we Mszy św. w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy placu Kościeleckich. Patronami tegorocznych uroczystości byli Jan Matysko oraz Wacław Łoziński i to im poświecono najwięcej uwagi. Wręczone zostały także medale wybranym osobom – a w tym naszemu kol. Marcinowi Górskiemu – w podziękowaniu za walkę o historyczną prawdę. Pomimo deszczowej aury po Mszy Świętej ruszył Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Maszerowaliśmy ulicami płynnie, bez przestojów, wznosząc okrzyki ku czci bohaterów. Gdy pochód znajdował się już u celu, na skwerze Leszka Białego, wówczas byliśmy świadkami interwencji mundurowych zaprowadzających porządek. Okazało się, iż na końcowym etapie przemarszu pojawiła się grupka kilkunastu podejrzanych osób. Trudno powiedzieć jaki cel miała owa grupa, ale było to bardzo niekulturalne zachowanie. Ten incydent absolutnie jednak nie przeszkodził w dokończeniu uroczystości.

Na koniec odśpiewaliśmy jeszcze hymn narodowy. W trakcie nastąpiło gwałtowne oberwanie chmury i zerwał się bardzo silny wiatr próbujący porwać banery i flagi zgromadzonych. Na próżno. Wytrwaliśmy z pieśnią na ustach do samego końca. Ku czci poległych. Po oficjalnej części na wszystkich uczestników uroczystości czekała przepyszna wojskowa grochówka.

Do zobaczenia niebawem!
Cześć i chwała Bohaterom!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij