Zarząd: Deklarujemy chęć pomocy dla Biebrzańskiego Parku Narodowego

Jako Zarząd Obozu Narodowo-Radykalnego wyraziliśmy chęć i gotowość do pomocy przy pożarze Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wysłaliśmy listy z powyższą informacją do Ministerstwa Środowiska, Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku, Urzędu Gminy Goniądz oraz do Komendanta Straży Parku.

 

Poniżej zamieszczamy treść listu:

„Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny zwraca się do Państwa z propozycją okazania bezpłatnej pomocy fizycznej naszego stowarzyszenia, przy pracach ratowniczych, podczas gaszenia pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Nasze Stowarzyszenie dysponuje dużą liczbą wolontariuszy, którzy chętnie podejmą się bezpłatnej pomocy. Jesteśmy w stanie, w ciągu najbliższych 24 godzin, wystawić kilka oddziałów ratunkowych dostosowanych do różnych zadań, nadanych przez Głównego Koordynatora Akcji Sztabu Kryzysowego przy Biebrzańskim Parku Narodowym. Nasza kadra przeszkolona jest w ratownictwie medycznym, przeciwpożarowym, wojskowym, jak i w ochronie środowiska czy zasobów naturalnych. Mamy doświadczenie także w ochronie ludności cywilnej.

Ponadto służymy każdą pomocą związaną z obsługą, logistyką i sprawami technicznymi przy pomocy dla kadry ratowniczej. Dodatkowo pomożemy w organizacji zbiórek i przekazaniu darów na potrzeby służb ratunkowych.
Zapewniamy zaangażowanie w prace na rzecz ochrony wartości ekologicznej, jaką jest Biebrzański Park Narodowy. Wiemy, że jest on kluczowym miejscem w budowaniu lokalnego ekosystemu. Idea naszej organizacji zakłada również dbanie o ochronę środowiska w Polsce. Jesteśmy zobowiązani chronić ją nie tylko dla nas samych, ale także dla przyszłych pokoleń.”

Obecnie czekamy na odpowiedź.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij