Toruń: Zbiórka słodyczy na Dzień Dziecka

Słowa Janusza Korczaka, mimo że prawdziwe zawsze, wybrzmiewają jeszcze głośniej i dźwięczniej w Dniu Dziecka. Mając zawsze za wzór nie tylko wielkich Polaków, ale samą naukę katolicką, wiemy jak ważne jest wspieranie naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy tego wsparcia, bliskości, uśmiechu najbardziej potrzebują, a nie zawsze ich głos jest słyszalny. To na nas, dorosłych, spoczywa obowiązek odpowiedniej edukacji przyszłych pokoleń. Od nas również zależy to, w jaki sposób dzieci wkraczać będę w poszczególne fazy dorastania, rozwoju osobistego, fizycznego, duchowego.

Przygotowania do akcji rozpoczęły się odpowiednio wcześniej z inicjatywy Fundacji Lex Lupus. Toruński oddział Obozu N-R natychmiast podjął działania mające na celu wypromowanie zbiórki słodyczy na rzecz placówki Młody Las. Po raz kolejny współpraca na lokalnym szczeblu środowisk nacjonalistycznych i patriotycznych przyniosła wymierne skutki w postaci wielu kg słodkich upominków, które zostaną podzielone na podległe placówce oddziały domów dziecka. Akcja odbyła się również na terenie Bydgoszczy we współpracy z Bydgoskimi Patriotami, a słodycze trafiły do jednego z miejscowych domów dziecka.

Szczególne podziękowania dla Organizatorów, Fundacji Lex Lupus za sprawne i szybkie przygotowanie akcji, dziękujemy też Bydgoskim Patriotom, którzy jak zawsze pozostają czujni oraz firmie Bałtyk, producentowi wysokiej jakości słodyczy.
Jeszcze raz składamy serdeczne życzenia dla wszystkich dzieci! Rośnijcie zdrowo, pamiętamy o Was!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij