Pielgrzymka Narodowych Sił Zbrojnych w Kałkowie

28 czerwca w Sanktuarium Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie już po raz 26 miała miejsce Pielgrzymka Narodowych Sił Zbrojnych.

Mimo pandemii wzięli w niej udział przedstawiciele środowiska narodowego z całej Polski. Niestety tym razem nie mogliśmy się spotkać z najważniejszymi osobistościami, czyli naszymi kombatantami. Trudna sytuacja i stan zdrowia bohaterów spowodowała, że zostali oni w swoich domach. Był jednak z nami mjr Bogdan Eubich ps. „Matros.

W pielgrzymce uczestniczyła kilkudziesięcioosobowa grupa działaczy ONR. Obecni byli również nacjonaliści z Kielc, a także Tarnowski Obóz Narodowy.

Na samym początku, w auli sanktuarium wysłuchaliśmy kilku wystąpień na temat historii NSZ. Głos zabrał również Kierownik Główny ONR, który zaprezentował działalność organizacji w kontekście przywracania pamięci o żołnierzach wyklętych.

Punktualnie o 12 rozpoczęła się Msza Święta. Szczególnie nasze modlitwy kierowaliśmy wobec kpt. Bolesława Chmielowca, który obchodził setne urodziny oraz por. Franciszka Przeździeckiego.

Po eucharystii udaliśmy się do krypty pod kościołem, aby oddać hołd, złożyć kwiaty i pomodlić się za zmarłego kustosza Kałkowa, ks. inf. Czesława Walę.

Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali do miejscowej Golgoty, a w kaplicy Narodowych Sił Zbrojnych miało miejsce zakończenie pielgrzymki. Rozdano również odznaczenia i ryngrafy członkom NSZ.

W związku z tym, że sytuacja z koronawirusem zmieniła nasze plany dotyczące rocznicy Obozu Narodowo-Radykalnego, na terenie sanktuarium miało miejsce również zaprzysiężenie nowych działaczy ONR. Przysięgę młodzi ONR-owcy złożyli przy obecności Kierownika Głównego Adriana Kaczmarkiewicza, Sekretarza Głównego Adrianny Gąsiorek oraz pozostałych członków ONR. Życzymy im wytrwałości w pracy na rzecz narodu i organizacji.

CWP!

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij