ONR: Stanowisko wobec publikacji OMZRiK

W związku z publikowanymi, na facebookowym profilu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, materiałami szkalującymi naszą organizację oświadczamy:

1. Obóz Narodowo-Radykalny nie jest organizacją neonazistowską, tylko narodowo-radykalną, działającą w pełni legalnie. Wielu spośród naszych przedwojennych działaczy zginęło z rąk funkcjonariuszy III Rzeszy za walkę o wolną Polskę.

2. Przedstawione na załączonym filmie z manifestacji w Katowicach postaci nie są członkami Obozu Narodowo-Radykalnego ani osobami Nam znanymi. Nic nie świadczy również o tym, aby ludzie ci byli w jakikolwiek sposób z nami powiązani.

3. Rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji będących pomówieniami wobec Naszej Organizacji spotka się z odpowiedzią w postaci pozwów sądowych za zniesławienie. Pragniemy również zwrócić uwagę na to, że fundator i były prezes Ośrodka, Pan Rafał Gaweł został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na karę 2 lat pozbawienia wolności za oszustwa, oraz próbę udaremnienia egzekucji wierzytelności. Uważamy, że karygodna jest sytuacja, gdy podmiot stworzony przez taką osobę rości sobie prawo do publicznego osądzania ludzi za ich poglądy, jednocześnie stosując manipulację i dokonując niejako medialnych samosądów w bolszewickim stylu.

4. Żądamy natychmiastowego usunięcia treści, które bezpodstawnie godzą w naszą Organizację.

 

Zarząd Główny Obozu Narodowo-Radykalnego

Adrian Kaczmarkiewicz

Adrianna Gąsiorek

Barbara Noculak

Adam Seweryn

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij