Brygada Pomorska: Marsz „Nigdy więcej bratnich wojen”

W minioną sobotę ulicami Gdańska przeszedł osławiony już marsz „Nigdy więcej bratnich wojen” zorganizowany przez trójmiejską ekipę autonomicznych nacjonalistów WNC przy patronacie medialnym Autonom.pl. Około 150 nacjonalistów z całej Polski wraz z delegacjami z Francji, Bułgarii i Czech maszerowała ulicami Gdańska, wznosząc hasła antywojenne i antyszowinistyczne, ale także odnoszące się do bieżącej wojny kulturowej. Nie zabrakło zatem haseł antykapitalistycznych, promujących zdrowy tryb życia czy też skierowanych w stronę lobby spod znaku tęczowej flagi.

W pochodzie udział bierze także grupa trójmiejskich działaczy Brygady Pomorskiej ONR, mimo tego, że według jednego z posłów mieliśmy się tam nie pojawić, zaś po samym marszu po raz któryś z kolei padło kluczowe dla bieżącej sytuacji społeczno-politycznej w kraju hasło delegalizacji naszej Organizacji. Cóż, jeśli pomyślność jakiejkolwiek inicjatywy nacjonalistycznej na Pomorzu ma prowadzić do zdelegalizowania nas, to w sumie „delegalizujcie” nas jak najczęściej.
Na trasie co prawda wystąpiły jakieś niezbyt liczne kontrpikiety antyfaszystowskich dzieci bogatych rodziców i różnych dziwnych indywiduów z partii razem, ale z litości przemilczymy ten temat.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij