Z wizytą u włoskich przyjaciół z Montecatini Terme

W sobotę 10 października nasz reprezentant Koordynator Brygady Zagranicznej udał się z wizytą do włoskich przyjaciół z Montecatini Terme. Towarzyszyła mu Koleżanka Sylwia Mazurek, która pełniła funkcję tłumacza z języka włoskiego – dziękujemy za pomoc.

Pierwszy dzień wyprawy był przeznaczony na luźne rozmowy dotyczące obu organizacji, a także omówienie dalszej współpracy. Drugi dzień rozpoczął się wspólną Mszą Trydencką, której przewodził Ojciec Tam. Po krótkiej przerwie rozpoczęła się Konwencja, która była głównym celem zgromadzenia. Przedstawiony został program, jakim się kieruje nowo powstała włoska organizacja pod nazwą Movinento Nazionale. Usłyszeć można było również delegatów z innych części Włoch.

Nasz przedstawiciel przemawiał w imieniu Kierownika Głównego ONR i przedstawił stanowisko Obozu w kwestii dalszej zacieśnionej kooperacji polsko-włoskiej na linii nacjonalizmu międzynarodowego. Po Konferencji działacz ONR udał się na gościnę do Rimini, aby w mniej oficjalnych sytuacjach, spędzić czas z włoskimi przyjaciółmi. Bardzo się cieszymy, że kolejna wizyta we Włoszech przyniosła wiele pozytywnych planów na dalsze, wspólne działanie.

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij