Bielsko-Biała: Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada to zawsze szczególna data dla środowisk narodowych. Od kilku lat, naszą tradycją był wspólny wyjazd na Marsz Niepodległości. W tym roku również pojawiła się delegacja naszej organizacji w stolicy. Jednak w wielu polskich miastach organizowaliśmy również lokalne obchody święta niepodległości w ramach Akcji Narodowej #niepodleglosc102.

W Bielsku-Białej rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą w Katedrze, która odprawiana była w intencji naszej Ojczyzny. W swoim kazaniu biskup Roman Pindel nie tylko skupił się na historii dzisiejszego święta, ale zachęcił wszystkich do codziennej pracy na rzecz drugiego człowieka i całego narodu. Na zakończenie Mszy wspólnie odśpiewaliśmy pieśń “Boże, coś Polskę”, która głośno zabrzmiała w bielskiej Katedrze.

Następnie udaliśmy się pod pomnik “Poległym za Polskę”. Na miejscu wygłoszone zostały przemówienia. Kolega Kacper z Młodzieży Wszechpolskiej przybliżył nam historię odzyskania przez Polskę niepodległości, bielski Radny Janusz Buzek zabrał głos na temat lokalnych wydarzeń i postaci ówczesnych realiów, natomiast koleżanka Adrianna z Obozu Narodowo-Radykalnego apelowała do zgromadzonych, aby codziennie zaangażowali się w pracę na rzecz Ojczyzny.

Po wystąpieniach złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem, a na zakończenie uroczystości odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

W imieniu Obozu Narodowo-Radykalnego dziękujemy za obecność koleżeństwu z Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego, Stowarzyszenia Aktywnych Polaków, Autonomicznym Nacjonalistom i wszystkim zgromadzonym na uroczystościach.

Niech żyje Polska!

Zdjęcia: Młodzież Wszechpolska

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij