Listopadowe wspomnienia

Listopad to czas zadumy i wspomnień o zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, czy znajomych. Szczególnie bolesne są wspomnienia, kiedy wspólna idea łączy w jedno braterstwo, a Bóg zabiera z drogi nacjonalisty naszych braci, często zbyt młodych. W ten czas wspominamy naszych kolegów, którzy odeszli do wieczności i spełnili się, służąc do końca naszej idei.

Wspominamy kol. Dariusza z Oddziału Łódź, który jako jeden z pierwszych opuścił nas po ciężkiej chorobie. Wspominamy kol. Macieja z Oddziału Pabianice, który był zawsze duszą towarzystwa i jednym z największych radykałów przez kilkadziesiąt lat. Kolega zmarł tragicznie, wracając z Marszu Niepodległości 11.11.2018. Wspominamy kol. Ziemowita z Oddziału Łódź, skromnego, pokornego i pracowitego, który odszedł od nas miesiąc temu po ciężkiej chorobie. Wspominamy kol. Janusza z Opola, który był człowiekiem bardzo wesołym i miał wiele planów na działalność. Przyjaciel naszej Brygady. A także wspominamy gen. Aleksandra Arkuszyńskiego z ROAK i kpt. Leszka Maciaszczyka z KPW, Żołnierzy Wyklętych, którzy bardzo przyjaźnili się z pabianickim ONR.

Wspominamy również niezwykłą kobietę, Panią Gabriele Szałecką, matkę naszych działaczy. Zawsze nas wspierała, a jej postawa jest godnym przykładem do naśladowania. Zmarła nagle na początku tego roku. Tak wiele dali od siebie, tak niewiele im było potrzeba. Życie i śmierć dla narodu, poprzez służbę do końca żywota wpisuje się doskonale w życiorysy tych wspaniałych ludzi. Pamięci Was wszystkich! Jeszcze się zobaczymy!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij