Bydgoszcz: Rocznica śmierci Romualda „Burego” Rajsa

30 grudnia 1949 roku stracony został kapitan Romuald Rajs „Bury”, oficer Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, Żołnierz Wyklęty, bohater.

Zebraliśmy się w 71. rocznicę tego wydarzenia w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Bydgoszczy, by wraz z Bydgoskimi Patriotami, członkami Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej oddać cześć i modlić się o zbawienie duszy dla niezłomnego kapitana. Mimo upływu 71 lat od jego śmierci i nieprzerwanej kampanii oszczerstw na jego temat, „Bury” pozostaje dla nas autorytetem, którego poświęcenie dla Ojczyzny powinno być wzorem dla każdego, kto uważa się za patriotę.
Po Mszy Świętej miało miejsce upamiętnienie, podczas którego, przy oprawie pirotechnicznej, skandowaliśmy hasła ku pamięci „Burego”.

Następnie udaliśmy się na cmentarz przy ulicy Kcyńskiej, którego teren skrywa wiele mogił żołnierzy podziemia niepodległościowego, by uczcić inną ofiarę komunistycznych zbrodniarzy, Mariana Olejniczaka. I tam oddaliśmy cześć człowiekowi, który nie zawahał się, ryzykując własne życie, podjąć nierówną walkę ze zbrodniczym systemem i jego moskiewskimi pachołkami.
Dla nas, patriotów i nacjonalistów, bardzo ważne jest, by oddawać honory ludziom, którzy nie zawahali się poświęcić życia w walce o Naród i Ojczyznę, a naszym obowiązkiem jest propagowanie ich postaw przez przywracanie pamięci o tych wielkich Polakach.

Czołem Wielkiej Polsce!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij